FORD KiteCup 2015

Wczytuję mapę...

Data / Godz.
Data - 24/07/2015 - 26/07/2015
All Day

Miejsce
Plaża Zachodnia B

Kategorie


FORD KiteCup 24 lipca (piątek) do 26 lipca (niedziela)

W Łebie odbędzie się jeden z przystanków  dziesiątej edycji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

ford-kite-cupTo dziesiąta jubileuszowa edycją Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup.  Pomysłodawcą oraz sponsorem tytularnym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford, która wspiera polski kitesurfing od 2006 roku. Pozostałymi sponsorami są firmy North Kiteboarding, Ion, Aztorin oraz GoPro, Red Bull.

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów będą Freestyle oraz Kiteracing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association).

Na półmetku Pucharu Polski zawodnicy spotkają się w Łebie w dniach 24 – 26 lipca. Zawodom w Łebie zawsze towarzyszą ogromne emocje. Kibice tłumnie zgromadzeni na plaży, słońce, wiatr i fale, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom sprawiają, że w tym miejscu wszystko się może zdarzyć. Tutaj faworyci nigdy nie mogą czuć się pewni zwycięstwa, a walka o czołowe lokaty trwa zawsze do samego końca.

Ford Kite Cup to nie tylko zawody profesjonalistów,  to także ,,Liga Szkół Kitesurfingowych” w której młodzi zawodnicy pod okiem starszych i doświadczonych kolegów przygotowują się do przyszłych startów w zawodach krajowych i międzynarodowych. Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która, jak co roku gościć będzie znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Comments

comments