Dębki

Dębki

Dębki - niewielka, urokliwa miejscowość letniskowa położona przy ujściu rzeki Piaśnicy do morza, pomiędzy Łebą a Jastrzębią Górą. To spokojne kąpielisko morskie szczyci się czystą, nigdy nie zatłoczoną, piaszczystą plażą. Na zachód od Dębek usytuowany jest rezerwat florystyczny Piaśnickie Łąki obejmujący fragment wybrzeża u ujścia Piaśnicy - rzeki bardzo czystej i bogatej w ryby.

Co ciekawego można zobaczyć w Dębkach?

RYBACZÓWKA (ul. Spacerowa, tel. 668 281 694)

Rybaczówka zlokalizowana jest przy głównym wejściu na plażę nr 19. Jest to kompleks stworzony z myślą o rybakach. Służy on do obsługi przystani rybackiej. W tym miejscu mile widziani są również Turyści. Idealną atrakcją dla nich, w tym miejscu jest wieża widokowa, która osiąga wysokość 20 - metrów. Na jej szczyt można dostać za pomocą windy lub po prostu schodami. Z wieży rozpościera się przepiękny widok na morze oraz na całą okolicę. 

Godziny otwarcia wieży:

  • w lipcu i sierpniu codziennie 14.30 – 20.30
  • poza sezonem w weekendy 11.00-17.00

LEPIMY Z GLINY (ul. Sasankowa 2, tel. 514 890 514)

Jest to idealne miejsce dla całej rodziny. Tutaj z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę. Można wykazać się dużą kreatywnością, natomist po zakończeniu pracy wszystkie dzieła trafiają do ich wykonawców. Stanowi to ciekawą, wakacyjną pamiątkę. 

Ceny zajęć:

  • zajęcia dla dzieci - 35 zł/1,5 h
  • zajęcia dla dorosłych - 45 zł/1,5 h

PARK LINOWY LINOWO (ul. Zakonna 3, tel. 502 023 161)

Tutaj odnajdą się wszystkie osoby, które pragną dużej dawki emocji oraz chcą przeżyć niezapomnianą przygodę. W tym Parku odwiedzający znajdą trzy trasy o różnym stopniu trudności: mała, średnia i duża. Miejsce to otwarte jest jedynie w sezonie letnim. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 21.00.

SPŁYWY KAJAKOWE (tel. 696 009 423)

Jest to idealna atrakcja dla wszystkich, którzy nie boją się wyzwań i lubią pewną dawkę adrenaliny. Jest to spływ kajakowy rzeką Piaśnicą. Początek trasy to Śluza na Jeziorze Żarnowieckim przy trasie 213, natomiast przygoda kończy się w Dębkach, wpływ prosto do morza. Czas takiej trasy wynosi od 2,5 do 3 godzin. Cena wynosi 25 zł od osoby, w tej cenie znajduję się również parking oraz transport uczestników. 

DWOREK PROF. WRZOSKA (ul. Zakonna 10, 586 735 761)

Profesor Wrzosek zakupił ten Dworek w 1923 roku. Razem z żoną założyli tutaj Muzeum Etnograficzne, które funkcjonowało do czasu II Wojny Światowej. Po wojnie Dworek został znacznie zniszczony wraz z większością eksponatów. Obecnie został on odrestaurowany oraz powstał tutaj Ośrodek Charytatywno - Wypoczynkowy Gwiazda Morza. 


Za zmiany w powyższych danych redakcja www.leba.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00