Ustka

Ustka

Ustka to malowniczo położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś niewielka wioska rybacka - dziś jest znanym i docenianym uzdrowiskiem. Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. Urok Ustki - starego, portowego miasta z latarnią morską i nadmorską promenadą, z wieloma atrakcjami i zabytkami - powoduje, że Ustka jest bardzo chętnie odwiedzana przez wielu turystów, nie tylko latem.

Co ciekawego można zwiedzić w Ustce?

PORT I MOLO  

Będąc w okolicy Ustki warto odwiedzić tutejsze molo oraz port. Z tego miejsca wszyscy chętni Turyści mogą wybrać się na wycieczkę statkiem po morzu. Molo to idealne miejsce na spokojny spacer z najbliższymi. Tutaj z pewnością wzmocni się nasz organizm, dzięki dużej zawartości jodu we wdychanym, morskim powietrzu.

BUNKRY BLUCHERA (ul. Westerplatte 40, tel. 698 669 446)

Tutaj każdy może pogłębić swoją wiedzę historyczną. W pomieszczeniach bunkrów powstała podziemne muzeum. Przedmioty, które znajdują się w ekspozycji tego miejsca pochodzą z lat 30 - tych ubiegłego wieku. Muzeum jest ciekawym obiektem nie tylko dla miłośników militariów.

Godziny zwiedzania:

  • Lipiec - Sierpień: od 09.00 do 21.00
  • Wrzesień - Październik i Marzec - Czerwiec: od 10.00 do 18.00
  • Listopad - Grudzień: od 10.00 do 16.00.

ŁAWECZKA IRENY KWIATKOWSKIEJ (ul. Promenada Nadmorska 4)

Irena Kwiatkowska zasiadła sobie na ławeczce znajdującej się w Parku Uzdrowiskowym w Ustce. Warto wybrać się w to miejsce, aby zasiąść obok niej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ciekawostką jest fakt, że ławka nie przyjmuję standardowego kształtu jest ona wykonana na wzór rozwiniętej taśmy filmowej.

USTECKIE ŁAZIENKI (ul. Beniowskiego)

W XIX wieku zapanowała moda na zimne kąpiele, które miały za zadanie uzdrawiać. Wówczas wybudowano pierwsze łazienki w Ustce, gdzie można było zarzywać zimnych morskich kąpieli. Następnie w tym miejscu zbudowano zakład przyrodoleczniczy. Natomiast w latach 30 - tych mówiono, że Ustka jest miejscem leczenia chorób tarczycy, astmy czy reumatyzmu.

POMNIK SYRENKI USTECKIEJ

Odwiedzając Ustkę nie można zapomnieć o Syrence usteckiej, która znajduję się w herbie samej Ustki. Zlokalizowana jest ona niedaleko latarni morskiej. Związana jest z nią pewna legenda, która mówi, że aby spełniło się nasze jedno życzenie należy potrzeć biust Syrenki na szczęście.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.leba.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00